تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود

«خانه آزادی» در گزارش سالانه خود نوشت که جمهوری اسلامی در میان سه کشور اول محدود کننده آزادی اینترنتی در دنیا قرار دارد.

 

خرید فیلتر شکن تلگرام.jpg

خرید فیلتر شکن تلگرام.jpg

خانه آزادی یک ارگان غیردولتی در آمریکا است که در زمینه تحقیقات و پشتیبانی از دموکراسی، آزادی‌های سیاسی و حقوق بشر فعالیت می‌کند.

براساس این گزارش ایران پس از چین و سوریه از محدودکننده‌ترین کشورها در سانسور اطلاعات آزاد و محتوای منتشر شده در اینترنت است.

این نهاد گفته است که برای پنجمین سال پیاپی، آزادی اینترنتی در سراسر دنیا کاهش یافته است.

در گزارش سالیانه این نهاد گفته شده که در سال گذشته آزادی اینترنتی در ۳۲ کشور جهان کاهش یافته است.

تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود

در رویداد مرتبط دیگری دادستان کل کشور از بررسی فیلترینگ نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام در کمیته بررسی مصادیق مجرمانه خبر داد.

ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور در خصوص فیلترینگ نرم‌افزار پیام رسان تلگرام اظهار داشت: «در جلسه چهارشنبه کمیته بررسی مصادیق مجرمانه، این موضوع در دستور کار قرار گرفته و قرار است بررسی شود و اگر تصمیمی در این خصوص گرفته شود حتما اعلام می‌کنیم.»

 

فیلترینگ ایران

 

وی تاکید کرد: باید فضای مجازی مدیریت شود وگرنه ما شاهد آسیب‌هایی خواهیم بود که این آسیب‌ها به هیچ وجه قابل جبران نیست.

رئیسی ضرورت مدیریت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را ضروری دانست و گفت: «اگر جامعه فضای روانی، حریم خصوصی افراد و اشخاص دچار آسیب شوند جامعه متزلزل خواهد شد و اصل مدیریت فضای مجازی موضوع کاملا مورد تاکید است.»

 

فیلترینگ شبکه های اجتماعی در ایران

 

در همین حال محمد علی اسفنانی در خصوص جلسه روز چهارشنبه «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» گفت: گزارشی از وضعیت شبکه‌های اجتماعی در این جلسه ارائه شد و تصمیم گیری در خصوص فیلترینگ تلگرام صورت نگرفت.

وی افزود: تعداد اعضای جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رای گیری فیلترینگ تلگرام به حد نصاب نرسید‬ و تصمیم گیری در این خصوص به جلسات آینده موکول شد.

اسفنانی گفت: از تعداد ۱۳ عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تنها ۶ نفر در این جلسه حضور داشتند و بر این اساس تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود.

 

خرید vpn

با ورود به بخش فروش سایت میتوانید از ابزار های عبور از فیلترینگ و نیز انواع فیلتر شکن ها و vpn ها خرید نمایید.

منبع

یورو نیوز

http://persian.euronews.com/2015/10/28/freedom-house-report-iran-telegram-censorship/