وی پی ان رایگان کریو

تعریف Storage

یک سرور شبکه است که به ذخیره سازی اختصاص یافته است. دستگاه ذخیره سازی متصل شده (NAS) یک سرور واقعی ذخیره سازی است برای اینکه تنها به دسترسی داده ها اختصاص یافته و نه هیچ چیز دیگر. با این حال یک سرور فایل، سرور پایگاه داده ها یا سرور اجرا همچنین می تواند به عنوان یک سرور ذخیره سازی طبقه بندی شود، اگر به ذخیره سازی و بازیابی اختصاص یافته باشد و نه انجام وظایف دیگر. سرورهای ذخیره سازی اغلب در پیکر بندی های RAID برای عملکرد و تحمل خطا آمده است.
تعریف RAID
(آرایش اضافی دیسک های مستقل) یک زیر سیستم دیسک که عملکرد را افزایش میدهد و یا تحمل خطا را و یا هر دو را فراهم می آورد . RAID از دو یا چند درایو دیسک فیزیکی و یک کنترل گر RAID استفاده می کند، که به مادربورد متصل شده که مدارهای RAID ندارد.

خرید وی پی ان رایگان بهترین گزینه میباشد
امروز، بسیاری از مادربوردها با RAID ساخته شده اند اما نه لزوما هر ترکیب بندی RAID (پایین را ببینید). در گذشته ، RAID نیز بوسیله نرم افزارها اما با سرعت پایین تر انجام می شد. در اواخر سال 1980 “I” در RAID برای ارزان قیمت بودن قرار گرفت اما کمی بعد به “مستقل” تغییر کرد.
در نواحی بزرگ ذخیره سازی شبکه ها (SANs) واحدهای RAID کف مشترک با ترابایتهای ذخیره سازی و مقادیر عظیم حافظه پنهان متداول می باشند. RAID همچنین در دسکتاب کامپیوترها بوسیله بازی کننده ها برای سرعت و بوسیله کاربران کسب و کار برای قابلیت اطمینان استفاده می شود. در زیر پیکربندی های مختلف RAID را ببینید.

 

r0

RAID 0 – دیسک ویدئویی برای نمایش (متداول)

به طور گسترده ای برای بازی استفاده می شود، دیسک ویدئویی داده ها را در میان درایوهای  متعدد اجرا جا سازی کرده است.  با این حال، هیچ تدابیر امنیتی در مقابل شکست وجود ندارد.

r1

RAID 1 – منعکس کردن برای تحمل خطا ( متداول)

به طور گسترده ای استفاده می شود، RAID 1 در دو درایو همزمان نوشته می شوند . این قابلیت اطمینان بالاتری فراهم می آورد اما دو برابر تعداد درایوها مورد نیاز است.
RAID 10 ترکیبی از RAID 1 منعکس کننده با RAID 0 ویدئویی برای هردو ایمنی و اجرا است. RAID 1 و RAID 10 را ببینید.

r3

 RAID 3 – سرعت و تحمل خطا

داده ها در میان سه یا چند درایو برای اجرا تقسیم شده اند و تساوی برای امنیت محاسبه شده است. شبیه RAID 3  ، RAID 4  سطوح مسدود ویدئویی را استفاده می کند اما زیاد متداول نیست.

r5

داده ها در میان سه یا چند درایو برای عملکرد لایه لایه شده ، و تساوی برای ایمنی محاسبه شده است. RAID 5 شبیه RAID 3 ، به جز تساوی ای که بین درایو ها توزیع شده است. RAID 6   نسبت به  RAID 5 بیشتر برای قابلیت اطمینان با انجام محاسبات بیشتر برابری پیشنهاد شده است. برای اطلاعات بیشتر RAID 5 را ببینید.

 

rbig

RAID  بزرگ

EMC در سیستم های RAID  بالا- پایین برای سالها برخلاف سیستمهای دخیره سازی چندین ترابایتی از داده یک راس بوده است.

 

little r

RAID کوچک

Arco اولین در ارائه RAID 1 روی درایوهای IDE نسبت به SCSI بوده. این درایو دو واحدی بوسیله ی یک کابل شبیه درایو تک به مادربورد متصل شده است. (عکس از Arco )

 

eraid

RAID  اولیه

این نمونه اولیه RAID بوسیله ی دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه Berkeley در سال 1992 ساخته شده. جا دادن 36 هارد دیسک 320 مگابایتی ، ذخیره سازی کل 11 گیگ بوده است. ( عکس از موزه تاریخ کامپیوتر)

 

 

 

usbraid

USB RAID

سوپر RAID  های USB  پیشرفته درایوهای RAID 0  ذخیره سازی که از هارد دیسک های داخلی سریع تر است را  تهیه کرده است.