Opera بسته نرم افزاری رایگان VPN نامحدود وارد مرورگر خود کرد

نرم افزار Opera در حال تبدیل شده به اصلی ترین مرورگر سازنده برای معرفی به کلاینت VPN برای کاربران وب است.

شرکت نروژی گفته است که آخرین نسخه از این مرورگر تنها از طریق کانال  “Developer” در دسترس است، اضافه کرد که سرویس VPN در حال حاضر رایگان است و محدودیتی در ترافیک یا زمان استفاده ندارد.

Opera VPN

کاربران Opera می توانند بین سرورهای VPN در ایالات متحده، کانادا و آلمان انتخاب کنند با این قول که لیست مکان ها به زودی بیشتر خواهند شد.

Opera اعلام کرده، مزیت های اصلی داشتن کلاینت VPN ساخته شده در مرورگر شامل بهبود امنیت Wi-Fi عمومی، پنهان کردن آدرس IP و دور زدن وب سایتهایی که برای آنها محدودیت دسترسی وجود دارد، می باشد.

یک سخنگوی نرم افزار Opera Software به Ars گفته است که : ” در حال حاضر ما در حال انتشار VPN در کانال Developer هستیم برای اینکه از کاربران خود بازخورد جمع آوری کنیم “. بر اساس این بازخورد ما تخمین می زنیم که چه مدت زمانی نیاز داریم تا یک نسخه پایدار را گشترش دهیم. چرخه انتشار متداول ما شش هفته است.”

برخلاف بیشتر کلاینت های VPN امروزه، Opera گفته است که این ترافیک مرورگر را تنها ازطریق سرورهای کمپانی تغییر مسیر می دهد، و برنامه هایی مانند مسنجرها یا کلاینت های ایمیل را رها می کند تا بدون لایه امنیتی اضافی کار کنند.

در حال حاضر این ویژگی تنها روی دسکتاپ در دسترس است، اما اپرا اضافه کرده است که طرح های برای ارائه نسخه موبایل نیز دارد.

بر روی iOS برنامه VPN رایگانی که Opera VPN نامیده می شود را ارائه خواهد داد. با این حال این برنامه به مرورگر محدود نمی شود، اما سرویس VPN برای همه برنامه های کاربردی روی دستگاه عرضه می دارد. این کمپانی گفته است: ” ما همچنین در مورد گسترش VPN بر روی Android  فکر می کنیم.

بیشتر سرویس های VPN که برای کاربران وب در دسترس هستند هزینه های اتصال یا محدودیت ترافیک دارند ، از سوی دیگر، وعده داده شده است که این نرم افزار حداقل در حال حاضر رایگان باقی می ماند. این کمپانی اعلام کرده است که در این مرحله طرحی برای دریافت هزینه برای آن نداریم.

arstechnica.com/business/2016/04/opera-in-browser-vpn-client/